Průjezd Lhoteckou ulicí

Toto fórum je určeno k vyjádření názoru na způsob parkování na Starém sídlišti, na opravu silnic, na dopravní značení.

Průjezd Lhoteckou ulicí

Příspěvekod Moderator » stř 20. úno 2013 14:01:27

Jak rozšířit ulici Lhotecká kolem Esmarinu a stávajícíh bytových domů? Je vůbec potřeba silnici rozšiřovat? Mělo by se zde parkovat na silnici nebo naopak je parkování na silnici nezbytné a měl by se zde omezit provoz?
Moderator

Re: Průjezd Lhoteckou ulicí

Příspěvekod cikl1 » čtv 21. úno 2013 23:40:27

Bydlím ve Lhotecké a s průjezdem ulice ani parkováním problém nemám.
cikl1

Příspěvekod PavelJeřábek » úte 09. dub 2013 11:27:29

Zaráží mne, že občané ze Starého sídliště k otázkám parkování a průjezdnosti mlčí. Že alespoň zde, když ne na veřejných schůzích, nenapíší svoje postřehy, přání apod. Frfláním na ulicích a u piva si nepomohou, budou mít to, co jim plánovači nakreslí.
Pokud jde o mne. Lhoteckou ulicí v úseku pod sídlištěm (okolo sportovního areálu) jsem nikdy rád nejezdil. A zejména proto, že se bojím dětí které mohou vyběhnout za parkujícími auty. A to se někdy neubrzdí, i když jedete krokem.
V posledních letech je ulice prakticky celá parkovištěm. Takže průjezd je horší, zejména pro auta která jsou širší jako jsou dodávky, SUV apod. A nebezpečí vyběhnutí dětí (i seniorů) je ještě větší, zejména pro narůstající počet parkujících vyšších aut, přes které není vidět co se děje na chodníku a v okolí.
Jistě nabízí se možnost vytvořit parkoviště po jižní straně ulice. Ale parkoviště v četných místech ulice budou ve střetu se stávajícími stromy v aleji - tedy lze očekávat i střet mezi automobilisty a veřejností, která si alej v Mníšku považuje za významný prvek města. Existují opatření, kdy lze za jistých podmínek parkoviště pod stromy (nad kořenovým prostorem) zhotovit, ale bude hodně záležet na ochotě vyšších investic do parkovacích ploch. Popravdě - takové stání, kde nebude respektován strom jako živý organismus, který vyžaduje určité podmínky pro svoji existenci lze i dle různých norem a předpisů odmítnout.
Další možnost je parkoviště zahloubit do severní strany Lhotecké ulice do svahu k sídlišti. Opět dojde ke střetu se zelení a i s bydlícími, protože ti nebudou spokojeni s auty tak blízko pod okny.
Než vytváření parkovacích ploch na Lhotecké ulici a jiných ulicích Starého sídliště, viděl bych to proto víc na nějaké větší parkoviště nebo parkovací dům někde na okraji sídliště parkoviště či parkovací dům může být i nějakou formou zabezpečené proti zcizení, vykradení - tedy může, ale nemusí nabídnout kvalitnější stání, než na veřejné, otevřené ploše. A takovou službu nemusí ani město hradit, je to jen otázka služeb. U rodinného domku si také majitelé garáž či stání hradí ze svých prostředků - ale to je již celkem známé téma, které města motoristům parkující na veřejné ploše čas od času připomenou.
Ale co na tomto sídliště bude, si musí obyvatelé sami vyříkat, obec by potom mohla podpořit to, na čem se občané domluví. Když lidi nebudou komunikovat mezi sebou, dočkají se jen realizace projektu který městu předloží typický parkovištní projektant.
PavelJeřábek

Příspěvekod zdeje » pát 12. dub 2013 20:36:50

cikl1 píše:Bydlím ve Lhotecké a s průjezdem ulice ani parkováním problém nemám.

Pravda,já tedy na Lhotecké nebydlím,ani neparkuji,ale dost často touto ulicí projíždím,a když se tam potkám s protijedoucím autobusem,který míří do ,nebo z garáží,tak problém s průjezdem mám.Dvě střední osobní auta se vyhnou bez problémů.Ale stačí jedno SUV a problém je.
Z.Jeřábek
zdeje

Zpět na Staré sídliště, parkování