MŠ 9. května

Fórum využijte k diskusi na téma: naše školky, základní školy a základní umělecká škola.

MŠ 9. května

Příspěvekod Moderator » stř 20. úno 2013 14:14:37

Máte pro školku nebo pro město nějaké podněty? Jsou Vaše děti spokojené? Jak jste spokojeni Vy jako rodiče?
Moderator

Re: MŠ 9. května

Příspěvekod lhejnicová » pát 01. bře 2013 23:15:02

Chtěla bych poděkovat celému personálu MŠ 9. května za to, jakým způsobem se našim dětem i nám rodičům věnuje. Jako máma moc ráda vidím, jak je synek ve školce spokojený, jak se tam těší, jaké pokroky za ten rok a půl udělal. Líbí se mi koncepce školky, její filosofie i pravidla. Z vlastní pedagogické praxe vím, jak je nesmírně důležité ve vzdělávacích zařízeních vést děti k takovým základním věcem, jako jsou: úcta k druhému člověku, ohleduplnost, tolerance, úcta ke starším, k tradici, pokora. Myslím si, že správným vedením osobnost malého človíčka nijak neomezujeme, jen mu pomáháme orientovat se v "jeho" = "našem" světě.
Děkuji také za plno zajímavých akcí, které jsou prezentovány i na webových stránkách školky. Jediný problém vidím dnes v nedostatečné kapacitě podobných státních předškolních zařízení. Ale to je na jinou debatu...

L. Hejnicová
lhejnicová

Příspěvekod MilosNavratil » stř 06. bře 2013 15:55:15

Vážená paní Hejnicová, až si paní ředitelka přečte Vaše milé hodnocení, bude moc ráda. Já jsme také rád :-), stejně jako všichni ostatní. Co ale napsat ke kapacitám školek? Město Mníšek pod Brdy za poslední 3 roky zkapacitnilo mateřské školy o cca 70 míst. Spolupracuje a vytváří podmínky pro činnost občanských sdružení jako např. OÁZA a Fabiánek, která se zabývají výchovou a vzděláváním dětí. Město musí (a řeší) také dostatečnou kapacitu základní školy. Už nyní se ale pohybujeme na samotné hranici možností města. Bez toho, že by se tématu začala odpovědně věnovat ministerstva, tedy vláda, zejména zlepšeným financováním a vytvářením funkčních podmínek pro vznik nových zařízení, se tato situace nevyřeší. Města na to nemohou zůstat sama. Mnoho dobrého, Miloš Navrátil, OKS, MMpB
MilosNavratil

Příspěvekod lhejnicová » stř 06. bře 2013 19:18:08

Vážený pane Navrátil, děkuji Vám za reakci na můj příspěvek k fungování MŠ 9. května. Doufám, že mé poděkování potěší všechny pracovnice této školky, kterým také bylo určeno! ;) A k debatě o nedostatečné kapacitě státních školek. Mám celkem dost informací o stavu této problematiky. Vím, že město je na tomto "písečku" malý pán. Svou závěrečnou poznámkou jsem chtěla jen říct, že je velká škoda, když podobné MŠ nemohou kvůli jejich kapacitě navštěvovat všechny děti od 3 let (pokud o to mají rodiče zájem). Přesto si cením i snahy města s tímto problémem bojovat.
L.Hejnicová
lhejnicová

Příspěvekod ředitelka » stř 06. bře 2013 22:59:09

Děkuji tímto mamince za její příspěvek, který jsem samozřejmě již četla a moc mně i celý kolektiv naší školy potěšil.
Příspěvek pana Navrátila mně donutil, abych na toto kladné hodnocení reagovala. Jsem moc ráda za naši školu a za všechny pracovnice školy, že si lidé váží naší práce, našeho přístupu i všeho co i nad rámec našich povinností děláme pro děti i rodiče. Slibuji, že i nadále zůstaneme věrni své pověsti, ve svém úsilí nepolevíme a image naší školy budeme neustále vylepšovat.
Marie Šretrová
ředitelka

Příspěvekod MHlavata » čtv 07. bře 2013 22:34:25

MŠ 9.května je pro naši rodinu srdeční záležitost. Dcera je v tomto školním roce již prvňáček na ZŠ, ale na svoji školku stále vzpomíná. Zpětně si uvědomuji, jak velké pokroky za ty tři roky ve školce udělala a jak skvěle byla na 1.třídu připravená díky všem úžasným učitelkám a paní ředitelce. Nejde jen o to, že mají děti stanoven pestrý program na celý rok, ale obdivuji a smekám před odvahou vzít tak malé dětičky na výlety a akce konané mimo školku. Přístup paní ředitelky i paní učitelek k nám rodičům i k dětem jsem vnimala jako otevřený a vřelý, vždy byly připraveny vyslechnout a pomoci nebo se domluvit na kompromisním řešení. A to nemluvím o tom, kolik svého soukromého času věnují při přípravě kroužků, besídek a ostatních akcích pro děti. Takže nezbývá než popřát, aby tato školka ve stejném duchu fungovala dál a pomáhala našim dětem v získávání sebedůvěry, objevování svých schopností a hravou formou podpořila dětí ke správnému vnímáni fungování světa kolem nich. A nás rodiče uklidňuje vědomí, že jsou jejich poklady svěřeny do těch nejlepších rukou a otevřených srdcí.
M.Hlavatá
MHlavata

Příspěvekod hejnic14 » pon 21. črc 2014 15:31:38

Milá paní ředitelko Maruško, paní učitelky a ostatní tety,
děkujeme za Vaši trpělivost, laskavost, ale i přísnost a úžasnou péči o nás prcky. Do školky jsme se vždy moc těšili a určitě se nám bude stýskat. Máme Vás rádi.
Anetka Matějková a Fanda Hejnic
hejnic14

Zpět na Školy a školky