MŠ Nová a Eden

Fórum využijte k diskusi na téma: naše školky, základní školy a základní umělecká škola.

MŠ Nová a Eden

Příspěvekod Moderator » stř 20. úno 2013 14:14:59

Parník a Eden. Dvě budovy, jedna škola. Jste spokojeni či hlavně, jsou spokojené Vaše děti? Máte pro školku nebo pro město nějaké podněty?
Moderator

Re: MŠ Nová a Eden

Příspěvekod TerezaH » pát 22. úno 2013 0:16:23

Se školkou jsme jako rodiče až na drobnosti spokojeni (slabší komunikace školky s rodiči, rozdávání sladkostí jako motivace apod.), i dceři se v ní líbí. V Mníšku ale naprosto nestačí kapacita míst ve školkách, mnohé děti se nepodaří umístit. To je samozřejmě pro rodiče nepříjemné, město by mělo kapacitu přizpůsobit, mají-li školy a školky pojmout i nové děti z rodin, které se do Mníšku stěhují.
TerezaH

Re: MŠ Nová a Eden

Příspěvekod petrapouckova » pát 22. úno 2013 13:01:42

Děkuji za první příspěvek.
Jsem ráda, že se Vaší dceři ve školce líbí.
Já sama rozhodně nejsem příznivcem motivace dětí formou sladkostí. Bohužel nevím, o jakou třídu se jedná, ale věřím, že postačí Vaše konzultace s konkrétními učitelkami.
Pokud jde o komunikaci s rodči, ta probíhá především na jednotlivých třídách s třídními učitelkami. Já sama v případě potřeby kontaktuji rodiče osobně, telefonicky nebo mejlem dle potřeby, opačně to funguje stejně. Pokud jde o věci týkající se většího počtu rodičů, je kdykoli možno svolat hromadnou schůzku. Pravidelné schůzky pro rodiče jsou jednou za pololetí. První probíhá v říjnu po adaptaci v novém školním roce, další probíhá v dubnu či květnu, po ukončení přijímacího řízení.
Další, velice důležitou formou komunikace jsou nástěnky v šatnách tříd a školkový web, kde najdete plán akcí školy na daný měsíc, jídelníček, téma a plán činností třídy na daný týden (šatny), info o platbách (šatny), aktuality z dění města, proběhlá školení či kurzy učitelek (šatny) apod. Toto je třeba průběžně sledovat, není v silách učitelek sdělovat vše každému osobně.
V každém případě jsme Vám já i paní učitelky k dispozici.
Přeji pěkné dny, Petra Poučková.
Mgr. Petra Poučková
ředitelka
Mateřská škola Mníšek pod Brdy
Nová 499, okres Praha - západ
Tel. 318 592 513
E-mail: msnova@mnisek.cz
http://www.msmnisek.wz.cz
petrapouckova

Zpět na Školy a školky