ZŠ Komenského 420 (velká)

Fórum využijte k diskusi na téma: naše školky, základní školy a základní umělecká škola.

ZŠ Komenského 420 (velká)

Příspěvekod Moderator » stř 20. úno 2013 14:15:47

Jsou Vaše děti ve škole spokojené? A co Vy, jako rodiče? Jste spokojení nebo máte nějaké podněty či připomínky k fungování školy? Máte nějaké připomínky ke školní jídelně nebo jsou Vaše děti spokojené?
Moderator

Re: ZŠ Komenského 420 (velká)

Příspěvekod babicka » stř 13. bře 2013 20:53:40

Ráda bych napsala něco o stravování dětí v základní škole. Mám dvě vnoučata, která chodí do základní školy a dle nároru mých dětí je asi zbytečné, aby se tam stravovala. Jídlo stojí za ...., děti jej spíše nejí než jí,jídla odnáší. Všude se hovoří o tom, jak se vaří z polotovarů. Když se zeptám vnuků co jedli, nic baby, bylo to hnusné. Domů přichází hladoví a za to mají rodiče platit????? Škola má radu, která stará o vzdělávání dětí a kterou vede paní Pirichová. Když se mohou starat o výchovu, proč ne o stravování. Prosím, ať se rada školy a také město postará o to, aby kromě dobrého vzdělávání měly ve škole i děti dobré jídlo. Pamatuji doby paní Blažkové, kdy moje děti chodily do školy ( podotýkám, že já i moje děti vaří doma normální českou stravu - nejíme suši, kaviár, ani řízky ) a za svá vnoučata prosím ať se už něco zlepší.Vnuci dříve chodily do mateřské školy na starém sídlišti a když dneska mluví o jídle, tak prý by se tam hned vrátili.Proč to někde jde a jinde ne...
babička
babicka

Příspěvekod MilosNavratil » stř 20. bře 2013 12:27:11

Vážená a milá Babičko,
školní jídelna je samostatnou příspěvkovou organizací města a nijak nespadá pod kompetence ředitelky Základní školy Komenského 420. Vedoucí školní jídelny je paní Charvátová. Neznamená to ale, že by se město nebo škola o školní jídelnu nezajímali. Víme například, že škola dala v posledních týdnech možnost všem žákům prostřednictvím nově zřízeného školního parlamentu vyjádřit svůj názor k několika otázkám, a jedna z nich se týkala i stravování ve školní jídelně. S výsledky byla seznámena ředitelka školy, která, byť školní jídelna nespadá pod její vedení, zahájila vyjednávání s paní vedoucí Charvátovou. Paní ředitelka Pažoutová předala paní Charvátové několik vzorových jídelníčků z jiných jídelen a domluvily se, že na jídelníčku v měsíci květnu a červnu se budou spolupodílet žáci 9. ročníku. Vyzkouší si naplnit tzv. spotřební koš, který předurčuje, kolik nutných složek potravy není možné v daném měsíci vynechat. Město úzkou spolupráci školy a školní jídelny vítá a je rádo za každou iniciativu, která povede k využívání všech dostupných možností zvýšovat kvalitu školního stravování.
Miloš Navrátil, OKS, MMpB
MilosNavratil

Příspěvekod jidelna » sob 23. bře 2013 11:13:27

Vážená paní Babičko,
z příspěvku je vidět, že se svým vnoučatům hodně věnujete, že s nimi hodně mluvíte a že se o ně staráte. Přemýšlela jsem, jak Vám způsob tvorby jídla a jídelníčku co nejvíce přiblížit. Jídelníček sestavuji s hlavní kuchařkou, musíme dodržovat harmonogram skladby jídla tak, aby bylo dodrženo 10 hlavních druhů potravin, aby byl splněn spotřební koš. Příprava jídel vyžaduje znalost mnoha předpisů a norem, dodržování přísných zásad hygieny a v neposlední řadě správné postupy při vaření. Není jednoduché sestavit jídelníček tak, aby byli všichni strávníci spokojeni, aby jídla chutnala všem věkovým kategoriím. Vždy se najde někdo, komu chutnat nebude.
Nabízím Vám celotýdenní degustaci před výdejem jídel, to je od 11.-11.30 hodin, kdy vydáváme jídla strávníkům do jídlonosičů. Domnívám se, že tento způsob může být pro obě strany přínosný.
Děkuji
Charvátová Dagmar, ředitelka ŠJ
jidelna

Příspěvekod keyr » ned 21. dub 2013 13:51:14

Dobrý den,
myslím, že stále je co zlepšovat, pár negativních komentářů na "chutnost" produktů z jídelny jsem již také slyšel, co udělat v rámci školy třeba anketu typu "Chutná Vám - ano - spíše ano - spíše ne - ne", porce jsou dostatečně "velké" - ano - ne nebo tak nějak a mohlo by to být vodítko pro další období s cílem obecné spokojenosti a možná i zvýšení produktivity prodaných obědů pro zlepšení hospodářského výsledku zařízení, z toho přímou úměrou odměny a modernizace, nebudu to radši rozvíjet dál.
Mějte se hezky, Keyř.
keyr

Příspěvekod jidelna » čtv 25. dub 2013 9:54:21

Přeji krásný den,
děkuji za příspěvek. V současné době byl strávníkům, kteří se stravují ve školní jídelně rozdán dotazník, kde mají možnost vyjádřit se ke kvalitě, chutnosti, množství atd. Vyhodnocení dotazníku bude zveřejněno na internetových stránkách základní školy. Co se týče chutnosti, vaříme dle chuti, ale především podle receptur pro školní stravování. Dochucovadla typu maggi, masox a pepř se nesmí ve školním stravování používat. Výběr potravin, gramáž porcí i finanční hodnota je daná zákonem, který dodržujeme.
Mějte se, D.Charvátová
jidelna

Příspěvekod PAZOUTOVA » čtv 25. dub 2013 10:20:14

Dobrý den,
škola již anketu provedla. V 11třídách z 20 byly nějaké připomínky vůči jídelně. Někde se jednalo pouze o žádosti na doplnění jídelníčku. S paní Charvátovou jsme již jednali o připomínkách na školním parlamentu i já osobně jsem s ní rovněž připomínky žáků probírala. Myslím, že momentálně ze strany školy je podnětů k řešení dostatečné množství. Rovněž budeme jídelnu probírat na školské radě 17.5.2013.

Michaela Pažoutová
PAZOUTOVA

Příspěvekod Zastupitel » pát 31. kvě 2013 22:00:57

Členkou a to ne zrovna nevýraznou Dámského klubu je naše občanka ,Předsedkyně školské rady při základní škole, členka komise pro vzdělávání města Mníšek pod Brdy a zastupitelka Města paní Vladimíra Pirichová.
O co jde - informace ČTK
:
Dámy na Frekvenci 1 řešily masturbaci, podle rady porušily zákon
Frekvence 1 podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) porušila zákon odvysíláním tří dílů pořadu Dámský klub věnovaných tématům masturbace, menstruace a ženského přirození. Rádio údajně mohlo narušit psychický a mravní vývoj dětí a mladistvých, rada zároveň upozornila na nevhodnou dobu pro vysílání podobných pořadů. Vyplývá to ze čtvrteční tiskové zprávy RRTV.
Rada ve všech případech vycházela ze znaleckých posudků. Provozovatel dostal sedmidenní lhůtu k nápravě, která má například formou dramaturgického zásahu zajistit, aby se podobné případy neopakovaly.

V prvním případě rada kritizuje dopolední vysílání pořadu Dámský klub z letošního 27. února.

"Moderátorky Dámského klubu Frekvence 1 zvolily na téma masturbace způsob, který nevede k vytváření potřebné sexuální kultury, ale naopak vede k posilování a jakési normalizaci sexuální subkultury a jejího vyjadřování," uvedla rada v tiskové zprávě. Takový způsob prezentace podle ní u nedospělého jedince závažným způsobem porušuje hodnotový systém potřebný pro kvalitní vývoj a rozvoj sexuality. Za závažné pochybení pak označila zejména "zveřejňování vlastní masturbace, vyzývání ke zveřejnění masturbace, 'výzvu k celostátní masturbaci' a soutěži v ní".

Z podobných důvodů se rada obrací na Frekvenci 1 i v druhém případě, opět kvůli pořadu Dámský klub, tentokrát z 1. března a na téma podoby "dokonalého dámského přirození". "Veškeré v předmětném pořadu vyslovované komentáře mající sexuální podtext či 'citované SMSky' se sexuálním podtextem svým sdělovaným obsahem narušují a svým způsobem tak i částečně ohrožují psychický a mravní vývoj dětí a mladistvých," uvedla rada.

Pořad Dámský klub si vysloužil kritiku i za své vysílání z 6. března na téma ženské menstruace. Rada upozornila mimo jiné na údajně vulgární a hrubě pokleslé vedení pořadu, používání vulgárních a obhroublých výrazů a primitivní vtipkování.

ČTK
Zastupitel

Příspěvekod cikl1 » ned 02. čer 2013 22:20:18

Pro Zastupitele: A co jako?
cikl1

Příspěvekod keyr » pon 03. čer 2013 18:09:11

Pro "Zastupitele": Já také no a co, jako? Já jdu na to.
A ještě, nestyďte se za své jméno a v příspěvcích ho používejte, není nic složitého se ho dopátrat, dáme si to třeba příště, ano?
A naposled, nedá mě, abych "zastupitelovi" nesdělil můj pohled na věc, že jedna věc je práce či funkce na městě a druhá věc je práce pro školu, tyto věci bych řešil v okamžiku, kdy by se jakékoliv nevhodné chování kohokoliv dělo na půdě školy a neřešil bych blbiny, zvlášť v případě, že za tento formát v rádiu je zodpovědný zřejmě majitel rádia a pokud to někdo nechce poslouchat, přeladí třeba na ČRo :D .
Tak pa, Keyř.
keyr

Další

Zpět na Školy a školky