ZŠ Komenského 420 (velká)

Fórum využijte k diskusi na téma: naše školky, základní školy a základní umělecká škola.

Re: ZŠ Komenského 420 (velká)

Příspěvekod Mošna » úte 04. čer 2013 23:43:57

Pro zastupitele:
Já na rozdíl od Keyře nevím, kdo jste, ale máte fakt "úroveň". Copak "prásknete" příště?
Mošna

Příspěvekod PavelJeřábek » čtv 06. čer 2013 19:27:26

Pro "Zastupitele".

Od doby co jste napsal svůj poslední příspěvek, tak nějak přemýšlím, co je pro výchovu, či jako příklad chování dospělých, pro děti horší. Tři dámy "utržené z řetězu" v rozhlasu a nebo příspěvek zastupitele, který se schovává prakticky za anonymní jméno.

A nebo je Váš příspěvek jen další politický boj o vyzkoušení politické síly vaší mateřské strany před blízkými volbami?
Pokud se Vám toto nelíbí, tak to jsou volně napsaná Vaše slova na posledním zasedání v souvislosti s referendem, akorát zamířena na vaši stranu.
PavelJeřábek

Příspěvekod Zastupitel » ned 16. čer 2013 10:00:55

Pane Jeřábku, nemám žádnou stranu já zastupuji lidi ne stranu- v tom jsme jiní. Někdo potřebuje kolem sebe organizaci či klub nebo sdružení, mně stačí jednotliví lidé. A název jako cikl1, Mošna, babička vám nevadí, tak nechte můj název v klidu, kdo chce ten ví a ostatní ať přemýšlí. Důležité je to co kdo říká , nemění své názory podle situace a potřeby a ne jak se nazývá.
Zastupitel

Příspěvekod PavelJeřábek » pon 17. čer 2013 21:01:23

Pane Zastupiteli.

Když už, tak už.

Na webu Mníšku lze najít "Zápis o výsledku voleb do zastupitelstva obce".
A tam je Vaše jméno pod jednou politickou stranou. Tak prosím neklamte lidi, že nemáte žádnou stranu, či že ji nepotřebujete. Bez ní byste se
do zastupitelstva zřejmě nedostal. A lidi byste prakticky nehájil jak hlásáte.
Osobně občanské sdružení pro mne neslouží jako nějaká schovávačka, ale oficiální, zákonem respektovaná možnost, jak se občané mohou zúčastnit četných správních řízení, chránit zájmy dané jim Listinou základních práv a svobod, tedy Ústavou ČR. Bez této legislativní možnosti, občané u nás, stejně jako v jiných demokratických státech prakticky nemají možnost se s výjimkou vstupu do politiky, zapojit se do hájení některých veřejných zájmů.
Nebo si myslíte, že třeba připravovaná akce od názvem "Hájíme veřejný zájem!" nadací podporovanou jak českými, tak evropskými institucemi a i podnikatelským sektorem je nějaká prkotina?
Pokud chcete, zkusím pro Vás na tomto pracovním setkání domluvit místo. Případně Vám podstoupím svoje.
PavelJeřábek

Příspěvekod PavelJeřábek » pon 17. čer 2013 21:13:32

Ještě drobnost. Cikl, Babička a další mi skutečně nevadí. Protože to jsou zřejmě občané, kteří se obávají nedobré reakce okolí na jejich příspěvky. Víte kolikrát za mnou lidi přijdou s prosbou, zda bych za ně neudělal to či ono se slovy, že se bojí aby si to u uřadu nerozházeli?
Jistěže se dnes občané podobné reakce od úřadu bát nemusí, ale pozůstatek z dob před rokem 1989 v lidech stále zůstává. I když nezřídka je to jen jejich alibismus, aby na oko se stavěli pozitivně, průšvihy za ně lízal někdo jiný.
Ale nevím čeho se bojíte Vy jako zastupitel města, který jak píše, zastupuje lidi. Píšete - kdo chce pozná, kdo ne, ať přemýšlí. Ale anonymitou ztrácíte kredit u řady lidí, kteří by Vás třeba za Vaše názory rádi podpořili.
Nicméně si u Vás alespoň cením, že do diskuse jako jeden z mála zastupitelů vstoupíte.
PavelJeřábek

Příspěvekod Mošna » stř 31. črc 2013 7:14:18

Dovolte mi prosím krátkou poznámku.
Ano, přiznávám, že se schovávám pod přezdívkou. Ale není to z důvodu obav z reakce okolí, tedy občanů. Je to ta druhá možnost - obavy z reakce úřadu. Pan Jeřábek sice píše:
.....že se bojí aby si to u uřadu nerozházeli?
Jistěže se dnes občané podobné reakce od úřadu bát nemusí, ale pozůstatek z dob před rokem 1989 v lidech stále zůstává........

Bohužel v tomhle se ale mýlí. Víte co dokáže jedna zaujatá úřednice (nebo úředník)? Bohužel mnohé zákony a předpisy u nás v republice umožňují různý výklad a mnohdy si i protiřečí. Tak vzniká takzvaný "místní folklór" na jednotlivých úřadech - tedy například co na jednom úřadu k úkonu striktně vyžadují, na druhém vůbec nechtějí a podobně a na základě rúzných výkladů to obhájí minimálně před žadatelem. Vyřizovací lhůty jsou další kapitola sama pro sebe. A tímto způsobem lze znepříjemnit život každému, neboť "klasik" řekl: "vždycky se něco najde...". Samozřejmě vždy existuje možnost odvolání k nadřízenému úřadu, případně soudy, ale máte na to nervy, čas a peníze? Já ne.
A kdo si myslí, že úředníci jsou nezávislí na vedení města a rozhodují naprosto objektivně, tak žije někde v ideálním světě.
Na závěr bych chtěl říct, že se omlouvám těm úředníkům, kteří berou svoji práci opravdu zodpovědně a nezávislí jsou. Přeji jim hodně štěstí a aby vytrvali. Bohužel ale ti "druzí" jim pověst kazí a jsou samozřejmě víc vidět, i když jich možná bude míň (jak aspoň doufám).
Mošna
Mošna

Příspěvekod PavelJeřábek » stř 07. srp 2013 7:09:37

Pane Mošno, že nepíšete pod svým jménem mne o normálního občana nevadí tolik jako u zastupitele obce. Přeci jenom, jak píšete, leckdo nemá dobré zkušenosti se ozvat svým jménem, protože říci něco negativního i když je to řečeno v dobré víře aby se stav věci změnil k lepšímu to, ke kterým kritika míří nepřijímají dobře. A stačí pocit trochu moci, a tací skutečně dokáží využít kdejaké drobnosti k nepříjemnostem.

Pokud máte špatné zkušenosti třeba s povolením stavby, se správními lhůtami apod., tak co vím nejste sám. Ve Stříbrné Lhotě kroutíme hlavou co město schválilo za dům, když jiným lidem město dělá problém i třeba kvůli vnitřnímu uspořádání domu, mimo památnou zónou města i jaký materiál je použit na okna a mnoho podobných drobností které víc hraničí se šikanou stavebníků a ne s správním procese povolení stavby. Dům ve Stříbrné Lhotě (proluka před odbočkou k hospodě) je jasným důkazem, že úřad problémy řeší podle toho jak si umane. Tento dům, v sousedství přírodního parku je zřejmě víc za hranicí toho, co by ve Lhotě mělo stát. A když se zeptáte kdo to povolil - tak nikdo nic neví.

Nicméně - pokud úřad nedodržuje správní lhůty, nezbývá než odvolání ke krajskému úřadu, který je nadřízeným orgánem a nebo k ministerstvu pro místní rozvoj. Je to jen v lidech, jak si své zaměstnance pustí ke svému tělu, zda je nechají, aby je obtěžovali svojí neznalostí zákonů, či pochybnými jejich výklad apod. Nevím co by s vámi udělal váš zaměstnavatel, kdybyste pracoval jako poměrná část úřadníků v ČR - protože ve své podstatě jsou skutečně našimi zaměstnanci - mzda a náklady na jejich práci jdou z veřejných prostředků.
Nicméně stále věřím, že je u nás víc těch poctivých úředníků, ale kteří jsou pod tlakem těch nesmyslných výkladů zákonů různými úřady, právními poradci úřadů apod. A nezřídka politickými ambicemi představitelů veřejné správy.
A ti právě spoléhají na to, že veřejnost nemá sílu, čas a peníze na to, aby se s nimi dohadovali. A ani se nedivím - cokoliv podobného člověka dřív zničí, než aby dosáhl svého výsledku. Klasickým příkladem je odpověď na vaši žádost o informaci jak probíhají přípravy na ÚP. Absolutní ignorace na dotaz občana - doslova výsměch občanům. Nicméně na webu Mníšku je již návrh ÚP vyvěšen. A na okraj - jak jsem předpokládal - pracovní materiál k tomuto návrhu jsem jako člen komise nedostal. Ale jsem optimista - určitě se to stalo pro chybu v přenosové soustavě internetu.
PavelJeřábek

Příspěvekod Zastupitel » úte 18. úno 2014 8:40:09

Na internetových stránkách města jsem našel inzerát rodičů, kteří hledají učitele pro své děti do druhé třídy Základní školy - program Začít spolu. Je to podivné, že vybraná paní učitelka ze školy odešla, podle informací nevydržela tlak rodičů na svoji osobu. Pravdu se asi nedozvíme. Ale výsledek je, že děti, které měly mít to nejlepší, nemají stálého učitele a již delší dobu se na nich střídají suplenti. Ti ovšem přes veškerou snahu nemohou poskytnou vše,co děti potřebují. Proč asi byly některé děti z další třídy tohoto programu odhlášeny a jsou nyní v "normální třídě " To jste chtěli??? :?:
Zastupitel

Příspěvekod Marek » stř 19. úno 2014 11:04:21

Pane "Zastupiteli" Vejmolo,
jakýkoliv suplent, který má rád děti, je stokrát lepší než jakákoliv vyhořelá kmenová učitelka (i ředitelka).
O zdroji vašich informací raději nechci nic vědět (že by síť vašich "spolupracovníků"?), ale když je učitelka dlouhodobě nemocná, to ještě opravdu nemusí znamenat to, že by ji děti či rodiče zlikvidovali, a třeba i svým tlakem.
Ještě vcelku nedávno se nevyžadoval (a dokonce ani neumožňoval) vývoj, ale přizpůsobení se. Ale to už u většiny lidí neplatí. Dnes je to o konstruktivním přístupu, o vzájemnosti a ne jednostrannosti, o prožívání a ne jen zprostředkování... Myslím, že právě ti, kteří chtějí, aby jejich děti byly ve třídách "Začít spolu" primárně chtějí, aby z jejich dětí nevyrostlo stádo přizpůsobených soumarů, kteří budou vlečeni pseudovzory (ve škole mnohdy zosobněny "neomylnými" učiteli - kazateli, v životě pak "zastupiteli" a pod.). Chtějí vzdělané a po vzdělávání toužící děti, ne bandu znechucených, kteří budou jen nadávat na celý svůj život. Chtějí děti netraumatizované a "dětské", ne "sešikovaný" dav sice nespokojený a neuspokojený, ale trpně přijímající. Proto hledají nové a jiné cesty k životu sebe i svých dětí v 21. století.
A ještě jedna poznámka - co je DNES normou vzdělání a vzdělávání? A co to je tedy ta "normální třída"?
Marek Inderka
Marek

Příspěvekod Zastupitel » čtv 20. úno 2014 12:30:43

Pane Inderko, i pedofil má rád děti a nic je nanaučí. Já bych si jen přál dožít se doby , kdy Vaše děti budou ve věku, kdy se budou rozhodovat co s Vámi.
Zastupitel

PředchozíDalší

Zpět na Školy a školky