ÚUdržba autobusových zastávek na nám.F.X.Svobody

Podněty a návrhy občanů

ÚUdržba autobusových zastávek na nám.F.X.Svobody

Příspěvekod Stieberova » úte 03. pro 2013 18:01:56

Dobrý den všem, kteří budou tento můj příspěvěk číst.
Nejprve bych se chtěla dotázat, kdy se městský úřad začne zabývat otázkou současného vzhledu autobusových zastávek na nám. F.X.Svobody, tedy o zastávku u Velké restaurace od Prahy a stejně tak o zastávku autobusů na Prahu. Je smutné, že na tristní stav obou zastávek musí upozornit městský úřad občan, vždyť úředníci městského úřadu chodí kolem a vidí, jakou ostudu obě zastávky městu dělají. Máme sice nové zrekonstruované nám. F.X.Svobody, ovšem obě zastávky,které jsou umístěny při vjezdu na náměstí jsou špinavé a zanedbané, odřené lavičky, prostě hrůza pohledět. Jediné co městský úřad dokázal provést, bylo, že na obě zastávky nechal vylepit upozornění ohledně vyvěšování plakátů pod pokutou Kč.5000.-, ale po umytí skel natření laviček či opravu dlažby ani stopy.
Kromě toho skleněná výplň na zastávce u Velké restaurace směr od Prahy je již několik let rozbitá a jak je vidět, nikomu z městského úřadu to nevadí. Minulý týden, když jsem jela na Dobříš,jsem si všimla, že na jedné straně zastávky u Velké restaurace je sklo prasklé od zdola až nahoru, a to již na několika místech, takže je jenom otázka času, kdy se o něj někdo opře, sklo vypadne a někoho poraní a to podle síly skla těžce. Kromě toho je část dlažebních kostek uvolněna a jen tak poházena kolem lavičky.

Dále by mne zajímalo, kdy se dá počítat s rekonstrukcí chodníků na Pražské od bývalého kina směrem na nám.F.X.Svobody, aby člověk zbavil strachu, že si na nich zlomí nohu.
Eva Stieberová
Stieberova
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. pro 2013 9:54:01

Re: ÚUdržba autobusových zastávek na nám.F.X.Svobody

Příspěvekod pavladuchonova » úte 10. pro 2013 13:19:53

Dobrý den paní Stieberová,

Děkujeme za váš příspěvek ke stavu autobusových zastávek na náměstí Mníšku pod Brdy.
V současné době jsou kompletně opraveny tyto zastávky: Dobříšská, Lhotecká a Rymaně. Zastávky na náměstí se k opravě připravují. Lavičky, které je možné demontovat, budou převezeny do naší dílny a tam příslušně opraveny a popř. natřeny, pokud to vyžaduje jejich stav. Nutné venkovní opravy a údržba zastávek (jako např. oprava laviček pevně ukotvených do podlahy, očištění skel a výměna poničených panelů) budou upraveny v závislosti na počasí (některé stavebně-technické materiály a postupy je možné používat jen za určitých teplot). Na výměně poničených výplní se již pracuje. Budou nahrazeny polykarbonátovými deskami, které je nutno opatřit výstužemi pro větší odolnost. Následně budou nainstalovány. Chápu, že momentální stav zastávek na náměstí není zcela reprezentativní vzhledem k našemu krásnému náměstí, přesto věřím, že i ony ho budou v blízké době skvěle doplňovat.

Přeji Vám krásný a poklidný advent.
Pavla Duchoňová, OSMI
pavladuchonova
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 04. pro 2013 11:07:02

Re: ÚUdržba autobusových zastávek na nám.F.X.Svobody

Příspěvekod Stieberova » úte 14. led 2014 12:02:09

Vážená paní Duchoňová
chtěla bych tímto poděkovat městskému úřadu za promptní reakci na můj příspěvek ohledně zanedbanosti autobusových zastávek na nám. F.X.Svobody. Lavičky na zastávce na Prahu byly zrenovovány, nově natřeny, stejně tak jako lavička na zastávce od Prahy u Velké restaurace. Rozbité sklo bylo odstraněno, dlažba byla opravena. Co ještě zbývá je umytí skelných výplní a odstranění zbytků nalepených plakátů, což si myslím, že při tomto skoro jarním počasí by jistě nemělo být problémem.

Apropos- ještě bych Vás chtěla upozornit na potřebu spravení dlažby na:
nám.F.X.Svobody u nově instalovaného parkovacího automatu proti Albertu /je to od doby instalace automatu/
na chodníku u Pizzerie Presto je nebezpečí zlomení nohy
uprostřed ulice Nádražní těsně za zadním vjezdem do Alberta je již přes dva měsíce vyvrácený patník.

S pozdravem Eva Stieberová

Vám za Vaši reakci na můj příspěvek ohledně zanedbanosti autobusových zastávek na nám. F.X.Svobody
Stieberova
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. pro 2013 9:54:01

Re: ÚUdržba autobusových zastávek na nám.F.X.Svobody

Příspěvekod pavladuchonova » pon 03. úno 2014 15:26:43

Dobrý den paní Stieberová,

srdečně Vás zdravím a děkuji za péči, kterou máte o naše krásné město. Omlouvám se za pozdní odpověď. Není to úmyslně, spíš jen nával práce a snaha vyhovět všem.
Víme, že na několika místech je dlažba porušená. Je to dáno jejím užíváním, pozvolných usedáním podkladu atd. U autobusové zastávky rychlou opravu provedli zaměstnanci Městského úřadu. Přesto i tak je dlažbu třeba odborně předláždit a usadit do pokladu, aby nebyla narušena celistvost dlažby. Na tuto činnost byla sjednána firma, která porušenou dlažbu odborně předláždí a upraví. Současně s tím projde i další místa a zkontroluje celkový stav dlažby. Místa, která by potřebovala znova předláždit, opraví. Tyto práce jsou smluveny na konec února a to z toho důvodu, že se ještě během zbývajících "zimních" měsíců můžou projevit vlivy počasí - déšť, sníh, mráz na další místa, která budou potřebovat předlážit, aby se udělala všechna najednou a pořádně.

Co se týče zastávek, ještě nějaká práce je třeba dodělat. Víme o tom. Ale věřte, že je na starání po Mníšku je toho opravdu velmi hodně a snažíme se dělat vše poustupně dle priorit a možností.
Děkuji za pochopení a přeji krásný den.
pavladuchonova
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 04. pro 2013 11:07:02


Zpět na Podněty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron