Vlečka kovohutě

Podněty a návrhy občanů

Vlečka kovohutě

Příspěvekod hubert » úte 04. bře 2014 12:02:53

Dobrý den, se znepokojením jsem si přečetl, že město schválilo zrušení železniční vlečky do areálu Kovohutí. Nemělo by se spíše hledat její využití? Přímo se nabízejí výletní vlaky k připravovanému hornickému skanzenu, stejně tak se mohl realizovat odvoz odpadu z třídírny, místo přetěžování silničních komunikací. Je zajímavé že jiná města přistupují k využití jinak, leckde si i město vlečku odkoupilo do svého vlastnictví, aby jí nadále zachovalo a mohlo kdykoli v budoucnu využít. To že není využití dnes, neznamená že nemůže být v budoucnu.
Ondřej Kubart
hubert
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. led 2014 18:49:32

Re: Vlečka kovohutě

Příspěvekod digrin » úte 11. bře 2014 9:51:23

Dobrý den,

město Mníšek pod Brdy neschvalovalo zrušení či nezrušení vlečky, ale souhlas či nesouhlas s tím, zda-li vlastník vlečky Kovohutě Holding bude moci vstoupit na pozemky města (pod vlečkou máme asi tři menší pozemky) a bude moci vlečku fyzicky rozebrat. "Papírově" je vlečka zrušená drážním úřadem již asi rok, neboť její vlastník si o zrušení požádal a nemá o provoz vlečky zájem.
Město s vlastníkem již v této věci jednalo několikrát a ještě stále s ním jednáme o možnosti jiného využití vlečky nebo o možném odkupu. Odkup se ale zatím jeví jako dosti problematický. Odkupní cena se předběžně pohybuje v milionech a jde o dvojciferné číslo i přesto, že vlečka je velmi špatném technickém stavu, místy zcela rozebraná, kdy investice na základní zprovoznění by vyžadovala náklad několika desítek milionů korun (nevyhovující vyhýbky, chybějící části kolejového svršku, rekonstrukce mostků ...).
I přes tyto komplikace by naše město rádo ve spolupráci s regionem získalo vlečku nebo alespoň její kolejový svršek.

Pěkný den, P. Digrin
digrin
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 12. úno 2013 11:54:35


Zpět na Podněty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron