0:1 pro Serváce Engela z Engelsflussu

Podněty a návrhy občanů

0:1 pro Serváce Engela z Engelsflussu

Příspěvekod VSmetana » ned 10. kvě 2015 23:35:10

Měli byste se stydět Vy, kompetentní úředníci, ze Stavebního úřadu Města Mníšek pod Brdy nad definitivní prohrou 0:1. Prohrou v níž poraženým je historie a úcta ke kráse a vítězem další unifikovaná krabice s věru důležitou polemikou o ploché nebo sedlové střeše. Od r. 1672, kdy Mníšecký zámek prošel významnou opravou pána Serváce Engela z Engelsflussu byl zámek spolu s kostelem sv. Václava ozdobou a dominantou Mníšku. Od dnešních dnů je konečně, k Vaší spokojenosti a lhostejnosti vše jinak. Jediný překrásný výhled z příjezdu od Prahy bude s konečnou platností a požehnáním "Vašeho" stavebního úřadu hyzdit a zaclánět další bedna. Máme jich zde málo, ale hlavně že bude designově čistá. Nikdo z Vás se nepozastavil nad zničeným výhledem ve prospěch zbytečnosti dalšího obchoďáku. Jak dlouho budeme podléhat cizáckým nájezdům krabic všeho druhu po celé naší vlasti. Před nějakými 60 lety se stavěl těžký průmysl, dnes jsou jeho objekty s úspěchem revitalizovány, až je s podivem, jak dobře. Co, ale bude s tímto dnešním stavebním plevelem, až doslouží? Plevelem ničícím krajinu, města a nenahraditelnou ornou půdu mnohdy nejvyšší bonity, kdy za náležitou provizi je "shozena" o třídu níže, právě ve prospěch krabic. To asi nevadí, obilí dovezeme a třeba i od Marťanů. Bohužel nejsme ve Švýcarsku, jak si posteskla pí. Merunková v Občanském týdeníku č. 5 právě ve spojitosti se střechou této Mníšecké betonové bedny, lhostejno pod jakou cizáckou vlajkou a názvem bude vlát. Ano, ve Švýcarsku nejsme a ani nemusíme. Všude se za podbízivost platí vysoká daň. Nemělo by to být i u nás obráceně? My jsme zde doma, a jak si to zde zaděláme, takové to zdědí generace po nás. My si máme diktovat podmínky ve prospěch našich dětí. Tihle jsou a vždycky budou zde cizí. A že přináší kapitál? Ano, ale vždy musí jen za úměrnou cenu! Proto nemusíme být ani ve Švýcarsku, ale ani v dnešním podobně pokrouceném RVHP v němž se změnil pouze název vládnoucího města.
Za sebe, Vám ze stavebního úřadu, děkuji a určitě nebudu sám.
Za sebe Vám děkuji nad Vašimi podpisy a razítky a určitě také nebudu sám.
Za sebe Vám děkuji i nad Vaším dodržováním zákonů třeba i o ochranném pásmu lesa v sousedství se stavebními parcelami.
A děkuji i za Váš papír, který snese opravdu všechno, a to i v každé, byť i malé místnosti archaismem zvané prevét.
A děkuji i za Vaši lhostejnost k tomuto příspěvku.
Vladimír Smetana, Mníšek 693
VSmetana
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 28. dub 2013 21:04:37
Bydliště: Na Oboře 693, 252 10 Mníšek pod Brdy

Re: 0:1 pro Serváce Engela z Engelsflussu

Příspěvekod zdeje » čtv 14. kvě 2015 18:26:19

Mám dojem,že nejdříve je potřeba poděkovat bývalé radě města,poté bývalému zastupitelstvu a až nakonec stavebnímu úřadu.Myslím si,že bez předchozích schválení,by stavební úřad tuto stavbu nepovolil.
Zvláště mne zaujal argument jedné vysokošlolsky vzdělané bývalé zastupitelky,která po prezentaci zástupců firem TESCO a BILLA,prohlásila,že je pro stavbu Billy,dotyčný pán jí je sympatický a věří mu, když toho tolik postavil. :-)
Zde je to možné dohledat.
Zápis ze zasedání Zastupitelstva města
Mníšek pod Brdy
č. 5 ze dne 19.4.2011.
Zdeněk Jeřábek
P.S.Když se před tento chrám konzumu provede výsadba stálezelených stromů,tak by se ta hrůza mohla částečně schovat.
zdeje
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 01. dub 2013 19:39:44

Re: 0:1 pro Serváce Engela z Engelsflussu

Příspěvekod PavelJeřábek » pát 15. kvě 2015 0:55:19

Zástavba v tomto území je schválena územním plánem z roku 1995. Tedy prvním ÚP. Ale myslím, že se zde uvažovalo o motorestu. Tím se otevřely dveře pro zavezení pozemku jílem a jeho vyrovnání s Pražskou ulicí (zavezení nebylo tehdy férové, ale legislativně se to později opravilo). A protože to bylo území pro občanskou vybavenost, nic nebránilo, aby o toto území se začal zajímat zástupce některého z potravinových řetězců.
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24


Zpět na Podněty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron