Pravidla diskuse

Informace a pravidla k provozu tohoto diskuzního fóra. Vzkazy od administrátora. Novinky ve fóru.

Pravidla diskuse

Příspěvekod phpbbadmin@mnisek.cz » stř 06. úno 2013 22:11:07

Kodex diskutujících na internetových stránkách Města Mníšek pod Brdy

Cílem Kodexu diskutujících není výměnu názorů zbytečně dusit přehnaně přísnými pravidly či od ní dokonce někoho odrazovat. Myslíme si ale, že smysluplnou debatu bez určitých elementárních zásad vést prakticky nelze. A ta pravidla má podle našeho soudu právo stanovit ten, na jehož půdě se diskuse vede. Kodex, jeho dodržování, má zaručit, že se na stránkách města bude hovořit ne jako ve vykřičeném lokále, ale naopak slušně, zdvořile a na úrovni. Tato diskuse by měla být našim Hyde Parkem nebo, chcete-li, mníšecké Forum Romanum. Kodex tohoto diskusního fóra vychází a je inspirován obdobnými kodexy zpravodajských serverů, např. Aktuálně.cz, Sme.sk, Bezpecnyinternet.cz, atd.. Děkujeme!


Pravidla diskuse na oficiálních internetových stránkách Města Mníšek pod Brdy

Cílem diskusí na těchto stránkách je poskytnout co největší prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory či postřehy. Žádné téma není tabu, každý názor je vítán.

Aby ovšem tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si stanovení moderátoři diskuse vyhrazují právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo pravidla opakovaně porušuje.

Základní principy jsou tři:
• dodržování zákonů
• slušnost a korektnost k sobě navzájem
• zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám.

Buďme partnerem do diskuse

Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování a agresivitě, nevnucovali své názory ostatním.

Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.

Zakázané je psaní příspěvků pod cizím jménem, vydávání se za zaměstnance města nebo městského úřadu, jakož i jinou (zejména veřejně činnou či aktivní) osobu. Taktéž není dovoleno vystupovat anonymně jménem společnosti, firmy, skupiny, jménem spolků nebo sdružení. Diskusní fórum je určeno konkrétním lidem, nikoli anonnymům.

Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. To platí i pro opakované odkazy na stejnou webovou stránku a pro grafické ztvárnění, jehož cílem je přitáhnout zvláštní pozornost (např. psaní celých textů velkými písmeny)

Je nepřípustné propagovat v diskusích komerční produkty či soukromé firmy (pokud to přímo nesouvisí s podstatou diskuse) či zveřejňovat na ně odkazy. Vzhledem k tomu, že není možné přesně definovat, co ještě souvisí s diskusí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si moderátoři právo toto posuzovat ad hoc.

V případě citací je třeba uvádět autora či odkaz na zdroj.

Dodržujme zákony
Každý diskutující je zodpovědný za dodržování všech zákonů a právních norem, které platí v zemi, kde žije. Zvláště chceme upozornit na možný konflikt se zákonem v případě publikování materiálů odkazujících na dětskou pornografii, porušujících autorská práva, propagujících nelegální drogy. Moderátoři si vyhrazují právo posoudit, kdy je příspěvek už za hranicí zákona.
Materiály zveřejněné na stránkách Mnisek.cz mohou být chráněny autorským zákonem, v takovém případě je jejich další šíření možné jen se souhlasem vydavatele. Pokud je chcete použít, kontaktujte nás, prosím, na našich internetových stránkách.


Neurážejme se
Buďme věcní a přesní. Vynechejme osobní útoky. Nadávky a útoky vůči dalším diskutujícím, jejich rodinným příslušníkům nebo jiným osobám, jsou nepřípustný. Každý, kdo bude chtít vyřídit čistě soukromou věc nebo záležitost neveřejně, může kdykoli napsat, např. na některý přímý e-mailový kontakt. Vzor je jmeno.prijmeni@mnisek.cz.

Buďme zodpovědní k sobě i dětem
Mnisek.cz nepřebírá odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, napište nám prosím.

Při posuzovaní informací uveřejněných v tomto fóru mějte na paměti, že není v silách Mnisek.cz ověřovat jejich pravdivost. Zvažujte jejich důvěryhodnost dřív, než na jejich základě podniknete jakékoliv kroky.

Obsah některých internetových stránek, na které diskutující odkazují, může být nevhodný pro děti. Doporučujeme rodičům, aby sledovali, kam se jejich děti na internetu připojují.

Děkujeme všem, kteří budou Kodex respektovat jako základní normu slušné a věcné diskuse.
phpbbadmin@mnisek.cz
Administrátor
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. úno 2013 21:03:15

Zpět na Provoz fóra a pravidla fóra (POZOR ČTĚTE)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron