Zařazení konkrétního dotazu

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Věcné připomínky, připomínky adminovi.

Zařazení konkrétního dotazu

Příspěvekod adam » stř 10. dub 2013 19:31:05

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat, kam bych tady mohl zařadit námět k diskusi, pro který zde není rubrika? Na jiných diskusních fórech vídám třeba rubriku "volná diskuse". Samozřejmě volná ve smyslu volby témat, ne že by v ní neměla platit pravidla stejná jako pro zbytek fóra.

Konkrétně bych se rád zeptat našich radních a zastupitelů, zda by nemohli na území města zakázat podomní prodej a podomní nabízení služeb, případně jaký k tomu mají postoj. Trochu bych to téma sám rozvedl, ale zatím se jen ptám, kam takové téma vložit.

Děkuji a zdravím,
Adam
adam
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. úno 2013 16:22:04

Re: Zařazení konkrétního dotazu

Příspěvekod MilosNavratil » čtv 11. dub 2013 19:09:14

Dobrý večer, Adame,

děkujeme Vám za zajímavý podnět. Téma založíme a na Váš příspěvek do diskuse jsem zvědav. Předložíme jej i Radě města, toto téma už několikrát při jednání zaznělo. Osobně jsem proti podomnímu prodeji. Několikrát jsme si vyžádali součinnost městské policie při prověřování prodejců, když vzniklo podezření na nekalou nebo neetickou činnost. Nejvíce mi na podomním prodeji vadí neomalené a nehorázné zaměření prodejců na seniory. Sledujte, prosím, diskusi, téma zde brzy založíme.

Mnoho dobrého, Miloš Navrátil, OKS
MilosNavratil
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20. úno 2013 14:56:07

Re: Zařazení konkrétního dotazu

Příspěvekod Moderator » sob 13. dub 2013 18:53:16

Dobrý večer Adama, včera bylo na Fórum vloženo nové téma. Těšíme se na Vaše postřehy a zkušenosti. Miloš Navrátil, OKS
Uživatelský avatar
Moderator
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 07. úno 2013 12:50:45

Strouhy pod lesem ve Stříbrné Lhotě a Lhotecká ulice.

Příspěvekod PavelJeřábek » úte 04. čer 2013 19:07:10

Na základě odpovědi pana Navrátila k možnosti samostatných stránek o stavu katastru pro odtok srážkové vody si dovolím položit skromné otázky do této kapitoly.

Kdo je odpovědný za stav - průtočnost struh na hranici zastavěné části Stříbrné Lhoty s lesem. Co si pamatuji, tak strouha nad zahradami bývala funkční, a prakticky zachytávala většinu přívalů vody ze svahu Brd a vodu odváděla mimo zastavěnou část obce. A to do ulice okolo hospody, stružkou na hranici pozemků kde také bydlím, a poslední nejhlavnější odtok byl na severevýchodním okraji obce podél lesa a chat. Bylo i několik stružek podél všech cest (ulic) které v této lokalitě vedou od Lhotecké ulice k lesu. Bez sebechvály - funkční je zřejmě jen strouha okolo našich hranic, protože ji pravidelně čistíme - tak jak jsme byli vychováni. A snad dešťová kanalizace okolo hospody a v naší ulici, která zatím vodu odvádí, přestože po stavbě plynovodu je v některých místech rozvalená ( po odkopu zeminy u kanalizace vznikly mezery mezi jednotlivými rourami).
Stav je dnes takový, že hlavní strouha pod lesem je zanesena, místy zarostlá, značně nefunkční - voda se přelévá do zahrad a domů a ničí především štětové cesty. Klasický příklad bylo vyplavení rodinného domku nad Křížkem, kde se proud vody do domu zastavil, až když hasiči rozkopaly okraje příčné cesty nad zahradou vyplaveného domuy a udělali tam strouhy, které vody z lesa (tedy v místě již ze zahrad kterou jsou pod lesem) odvedli na štětovou cestu ke Křížku. A dalších tří domů o kousek dál, kde opět hasiči po překopání zahrady dokázali proud vody do sklepů domků zastavit.
Otázka zní, kdo strouhu pod lesem má udržovat a jak často se bude v příštích letech (tedy v jaké periodě - ročně či až bude problém) udržovat. Prosím, neodpovídejte mi v rovině, že tohoto stavu jsou vini lidi pozemku nad tím domem, protože kdyby byla strouha pod lesem funkční, ze zahrad by šlo minimum vody.

Stejná otázka platí k příkopům podél Lhotecké ulice od hájovny ve Stříbrné Lhotě až do Mníšku k Lipkám. Příkop je zarostlý, nezřídka z poloviny zanesené roury v přejezdech. Co si pamatuji, tak naposledy se příkopy čistily asi před 7 - 8 lety (předminulé volební období).

Zároveń problém ve Stříbrné Lhotě jsou vysoké okraje Lhotecké ulice. Voda z ulice do příkopu odtéká jen místy, takže nezřídka víc jak polovina jízdního pruhu je plná vody, často i víc jak 10 cm vodního sloupce. Okraje (nezpevněná části ulice které mohou být využívány jako provizorní chodník) jsou navíc tak hrbolaté, že rodiny s kočárky místo aby jely po těchto nezpevněných okrajích mimo vozovku, musí jet po asfaltu - tedy v jízdním pruhu.
Budu jedovatý - copak tyto problémy nikdo z radnice za ty roky co tam působíte nevidíte?
A nebo čekáte až to někdo napíše, či až bude nějaký problém?

Pavel Jeřábek
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24


Zpět na Náměty a připomínky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron