Připomínky k provozu fora

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Věcné připomínky, připomínky adminovi.

Připomínky k provozu fora

Příspěvekod Moderator » stř 20. úno 2013 13:08:24

Toto téma je věnováno všem námitkám, připomínkám k provozu fóra. Můžete sem napsat přání na vznik nových témat, náměty na zlepšení fóra. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
Moderator
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 07. úno 2013 12:50:45

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod PavelJeřábek » ned 03. bře 2013 12:04:16

Dobrý den.
Především děkuji za znovu obnovení diskusních stránek Mníšku pod Brdy a snad se tu budeme v dobrém setkávat a zůstane přiměřená nálada i při výměně tvrdších ale slušně psaných názorů. Mám ale několik postřehů.

Myslím, že velká část uživatelů se přihlásí svým jménem, proto bych uvítal, abychom neměli anonymního moderátora, ale věděli kdo moderuje tu či onu diskusi. Uvítal bych, aby si radní a zastupitelé vzali některá témata na "své hrby", aby moderace nebyla jen na jednom člověku.

Uvítal bych, aby se zde více objevovali zastupitelé - volil jsem si vás. A osobně chci slyšet vaše názory k dotazům a postřehům veřejnosti, minimálně k mým. Podle aktivity zastupitelů třeba na Zasedáních se potom rozhoduji při komunálních volbách, které straně či uskupení dám hlas. Jinými slovy, patřím k těm, kdo se vrámci možností snaží sledovat celé volební období, ne jen období volebních slibů.

K diskusi o občanských sdružení bych měl skromný návrh a to rozdělit ji na témata - děti, mládež, dospěláci a senioři. Domnívám se, že je potřeba začít komunikovat zejména s mládeží - tak nějak ji ve společnosti přehlížíme, hodně se zaměřujeme na volnočasové aktivity školního a předškolního věku, středo a vysokoškolský věk je ve společnosti trochu mimo zájem (s výjimkou nějkých sportů apod.). To samé u seniorů - jsou to lidé se studnicí vzpomínek, životních zkušeností, ale pro svůj život občas ve svém městě potřebují malé drobnosti, které jim život v obci trochu zlepší. Jako jsou třeba chodníky, služby, možná i partnerství s mladšími generacemi. Jinak se na mnohé problémy dívá zdravý člověk, jinak ten, co třeba již hůř chodí. Mládež a senioři jsou celospolečensky trochu mimo střed zájmů, Mníšek může být trochu jiný - ale to se dozvíme až z diskusí co kdo potřebuje.

Napadá mne i stránky - "Mám nápad/myšlenku". Myslím na situace, kdy třeba město, občanská sdružení, občané a podobně mají nějakou vizi, ale sami ji nedokáží realizovat a hledají partnery. Naše sdružení a dalšími partnery s městem něco připravujeme (jednou je podnět od města, podruhé od veřejnosti),a tak vím, že někdy lidi ztratí síly jen vyběháváním projektu a na vlastní realizaci již nemají sílu.

A snad se lidi rozváží a diskusní stránky začnou využívat. Povzdechy na náměstí, v hospodě či jinde mimo doslech těch co mají pravomoc něco zařídit, změnit, zlepšit apod., jsou marné. Tudy cesta vede jen do slepých uliček. A to samé platí pro radnici a zastupitele. Předkládat veřejnosti projekty a další věci které město musí řešit na poslední chvíli a nebo prakticky jen formálně, je opět cesta jen ke ztrátě důvěry, vytváření spekulativnícj fám apod. Je to jen na nás, co a jak bude.

Pavel Jeřábek
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod MilosNavratil » stř 06. bře 2013 15:44:12

Vážený pane Jeřábku, žádný příspěvek by neměl být anonymní, tedy jistě nebude ani od moderátorů. Je možné, že budou stanoveny okruhy a k nim přímo moderátoři. V tomto pojetí se ale nyní jedná především o Moderátorství ve smyslu upozornění na porušení pravidel fóra, zejména pak Kodexu diskutujících. Osobně věřím, a přál bych si to, že se do nového fóra zapojí více lidí, než tomu bylo dříve. Vždyť diskutovat je zdravé. Mnoho dobrého, Miloš Navrátil, OKS, MMpB
MilosNavratil
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20. úno 2013 14:56:07

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod zdeje » stř 08. kvě 2013 7:19:17

Koukám,že zde přibylo mnoho příspěvků.ale jelikož jsou psány anglicky,tak jako by tu nebyly.Je možné toto nějak regulovat?Přeci jen si myslím,že na těchto stránkách by se mělo psát česky.Ne každý,tento jazyk ovládá,já patřím mezi ně,a tak i když příspěvky mohou být zajímavé,tak jsem přesvědčen, že mně a 99% návštěvíkům těchto stránek,nic neřeknou.Nehledě na to mám takový dojem,,že občan z Panamy,těžko může pochopit o čem se zde diskutuje.
Spíš si myslím,podle časů a množství vložených příspěvků,že stránky byly napadeny hackery.
Z.Jeřábek
zdeje
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 01. dub 2013 19:39:44

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod Moderator » stř 08. kvě 2013 15:33:15

Dobrý den, pane Jeřábku, děkujeme za upozornění. Jedná se o spamy a řešíme to od pondělka. V tuto chvíli je problém vyřešen. Jednalo se o dva zdroje, které vkládaly texty roboticky z několika míst (Kajmanské ostrovy, Panama, Rusko, ...) Jistě nemusíme vysvětlovat, že anglické texty na fórum nevkládalo město. Fórum je primárně určeno pro Mníšecké nebo pro ostatní, kteří mají k Mníšku co říci. Ale pozor! :-) Pokud by někdo přece jen vložil na stránky cizojazyčný text (a text měl i smysl a vztah k Mníšku) a splňoval všechna Pravidla, pak text se souhlasem autora přeložíme a dál se k němu může diskutovat. Jsme přece jen otevřenou společností. Ještě jednou děkujeme, Miloš Navrátil, OKS
Uživatelský avatar
Moderator
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 07. úno 2013 12:50:45

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod zdeje » pát 10. kvě 2013 9:52:47

Dobrý den,
ve výše uvedeném příspěvku,píšete,že žádný příspěvek by neměl být anonymní.Přesto se zde objevil příspěvek podepsán jako zastupitel.
Mám dojem,že toto je výraz neúcty k obyvatelům města,a návštěvníkům těchto stránek.Zvláště,když se jedná o voleného představitele města.Neobstojí názor,že se nepotřebuje zviditelňovat.
S pozdravem Z.Jeřábek
zdeje
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 01. dub 2013 19:39:44

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod Moderator » úte 14. kvě 2013 22:11:26

Dobrý den, pane Jeřábku, je na každém zda uzná, zda se podepíše či nikoli. Osobně jsem zastánce podpisu - sám jste si jistě všiml, že se podepisuji pokaždé ... Na tomto fóru (i jinde) to však není první ani jediný případ ... Děkuji, Miloš Navrátil
Uživatelský avatar
Moderator
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 07. úno 2013 12:50:45

Re: Připomínky k provozu fora odtok vody z Mníšku

Příspěvekod PavelJeřábek » ned 02. čer 2013 23:53:14

Dobrý den.

Trochu jsme se v Mníšku a okolí namočili, leckde voda vytekla do zahrad, sklepů, ale oproti jiným obcím je to opravdu jen lehké smočení. Nicméně, nebylo by vhodné dát lidem prostor třeba zde v diskusi novou stránkou, kam by mohli poslat svoje podněty k stavu kanalizace, příkopů, mezí apod., aby se pro příště vychytaly drobnosti, které potom způsobují rozliv vody mimo stavby k odtoku vody z lokality určené?
Když vezmu Stříbrnou Lhotu, tak nevysekaná tráva v příkopech, která zpomaluje odtok vody a vodu v příkopech navyšuje, odtok vody na Kvíkalce z lesa a ze zahrad z oblasti Kvíkalky je prakticky kolorit každých větších srážek a nebo rychlejšího tání sněhu. Byly sice doby, kdy příkopy místní si vysekali, ale když si dnes platíme služby, tak se do toho nikomu nechce aby ještě svojí prací podporoval komerční službu.
Mníšek zas tak nesleduji, ale na mostu přes Městský (Bojovský) potok u bývalého zahradnictví je tradiční sprcha pro všechny chodce bezohlednými řidič, kteří vzniklé louže pro nerovnost dlažby projedou tak, že chodce zkropí od hlavy a až k patě. Nevím jak dalece louka Pivovárka splňuje funkci suchého poldru. Ale obávám se, že s ohledem na hráz, okolo potoka po které vede cesta se rozliv vody do louky výrazně omezuje (pamatuji doby, kdy Pivovárka po deštích "plavala"a tím chránila obce pod Mníškem - zpomalovala nárazovou povodňovou vlnu.
Vody sice spadlo trochu víc než je obvyklé, ale není to tak tragické - bývaly horší přívaly. Nicméně, město by mělo přijmout i nějaké závazné pravidlo pro své požadavky na velké zpevňování různých veřejných ploch, jako jsou nové ulice. Nezřídka požaduje aby ulice byly zbytečně široké, tedy -aby vznikaly velké plochy, ze kterých rychle odtéká voda.
Našlo by se toho dost a proto se domnívám, že otevřít diskusi k tématu o povrchové vodě na území Mníšku, Rymáně a Stříbrné Lhoty by nebylo špatné. A hlavně, aby se potom podněty od lidí řešily a ne jen zaznamenaly a poznámky využily při volebních slibech.
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod Moderator » úte 04. čer 2013 11:28:18

Dobrý den, pane Jeřábku, ano, jistě se dá udělat samostatné téma tohoto fóra. Domnívám se ale, že věc můžeme ponechat na obecnější kategorii Podnětů. Pěkný den, Miloš Navrátil, OKS
Uživatelský avatar
Moderator
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 07. úno 2013 12:50:45

Re: Připomínky k provozu fora

Příspěvekod keyr » úte 04. čer 2013 23:36:29

Dobrý večer,
zapršelo, všichni vidí nedostatky, možná vznikne forum, za pár dnů zmizí a do dalšího deště bude zase "pohoda". Jenže, Mníšek je v této, ale bohužel i v jiných oblastech dost zanedbaný, údržba vodotečí (vyjma Obory vloni) a krajnic se nedělá, koncepce odvodnění do dnešního dne není, alespoň já ji neviděl, pokud se někde nějaký příkop vyčistí, z drtivé většiny si to dělají nebo to platí lidi, kteří mají příkop před barákem, bylo by to dlouhé psaní, jenže mě již na to ubývá sil.
Dokud nevznikne taková komplexní koncepce odvodnění Mníšku, podle které se od dálnice bude postupně postupovat, třeba i roky, směrem k Brdům, podotýkám koncepčně, budou jen škody a "plky". Pravidelná údržba příkopů a krajnic, které jsou zadrnované a ze silnic dělají koryta, by měla být samozřejmostí, zářný příklad je Lhotecká, Řevnická a plno dalších, jenže na to se zatím kašle, na Novém sídlišti teče proud vody mezi hřbitovem a křižovatkou s ulicí Ke Škole přes trafačku pro celé sídliště z části lokality OS Real, po městě jsou propadlé kanály, třeba v Komenského je to o nápravy, ve Skalecké jsou již dlouhou dobu vpustě zcela ucpané, dělají se "velké investice" a na opravy a údržbu se kašle, za chvíli bude "dobité" všechno.
Že už třeba v Tovární drhnou větve se shora už o dodávku, že člověk chodí po chodnících leckde kvůli větvím v předklonu, o tom ani nemluvím, o dírách v silnicích také ne, je toho opravdu hodně a obávám se, že dva zaměstnanci v "káře" to neobsáhnou a Komwag by měl posílit nebo Město lépe organizovat a jednat daleko pružněji a hlavně, měl by se tomu všemu začít někdo věnovat, akorát že já už tomu nevěřím, že se něco pohne, možná se teď něco bodově udělá, ale bylo by potřeba pracovat průběžně, už je to třeba nebo se z toho za čas někdo "picne".
Další problém je, že všichni nadávají po městě a veřejně se neozve až na pár jedinců nikdo, na "úřad" není žádný tlak a tak je to tak, jak to je.
Děkuji a mějte se, Keyř.

P.S.: Tak, jak se vloni po několika urgencích "opravilo" dláždění na mostku ve Skalecké, a to dokonce nadvakrát, za to by si měl někdo dát pohlavek a je to další čítankový případ, jak si Město převezme práci a já navíc vím, jak ji zadalo. Jestli se někde vyhodí peníze, tak za tuhle opravu to bylo zcela jistě, louže se posunuly o 70cm, toť vše.
keyr
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 02. bře 2013 8:39:20

Další

Zpět na Náměty a připomínky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron